logo 3d

Warsztaty dla przedszkoli

Rozwój kompetencji cyfrowych

Warsztaty druku 3D dla dzieci w wieku przedszkolnym są wspaniałą okazją, aby wprowadzić najmłodszych w świat nowoczesnych technologii i zachęcić ich do eksperymentowania i kreatywności. Podczas tych warsztatów dzieci będą miały okazję zapoznać się z podstawami druku 3D, a także poznać różne sposoby wykorzystania tej technologii w życiu codziennym.

Nasze „warsztaty przedszkolne” to oferta dla placówek w całym kraju, które chcą wzbogacić swój program o oryginalne zajęcia z druku 3D. Nasze spotkania z nowoczesną technologią przyciągną uwagę zarówno dzieci jak i rodziców. Jesteśmy mobilni i otwarci zatem organizujemy nasze warsztaty w placówkach zamawiającego.

Niezależnie od tematu, na naszych warsztatach dzieci w praktyczny sposób zdobywają wiedzę z technologii druku 3D. Stawiamy na ciekawą, kreatywną i chwilami zabawną naukę. Bo wiemy, że dzieci najlepiej przyswajają nowe zagadnienie poprzez zabawę. Warsztaty rozpoczynają się od krótkiego wprowadzenia teoretycznego, w czasie którego prowadzący opowiada o tym, czym jest druk 3D, jakie są jego zastosowania i jak działa drukarka 3D. Następnie dzieci będą miały okazję przystąpić do praktycznych ćwiczeń.

Warsztaty dla dzieci organizujemy w cyklach lub w postaci pojedynczych spotkań. Chętnie pojawimy się u Państwa, również przy specjalnej okazji jak: dzień babci i dziadka, pikniki rodzinne, dni szkoły itp.

Zapoznaj się z projektem Bystrzaki przedszkolaki

Zajęcia + zabawa tematyczna

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi warsztatami, by było łatwiej wybrać pasujący temat podzieliliśmy je na trzy grupy tematyczne:

  1. Zajęcia podstawowe – dzień babci i dziadka, dzień mamy, wiosna, lato, jesień, zima…itd 

  2. Zajęcia tematyczne – dzień pizzy, dzień ziemi, dzień bezpieczeństwa, dzień policjanta…itd

  3. Zajęcia cyfrowe – Gogle VR, długopisy 3D, skaner 3D.

Do każdego spotkania jest przygotowana zabawa związana z tematem zajęć. Warsztaty są prowadzone pod hasłem “nauka przez zabawę”, dlatego trenerzy przychodzą z masą zabawek wydrukowanych na drukarkach 3D. Między innymi Masza, Psi Patrol, Peppa, Lego. 

Po zajęciach każdy uczestnik otrzymuje dyplom BYSTRZAKA z własnym zdjęciem. Trenerzy drukują zdjęcie podczas zajęć i umieszczają je na dyplomie. Na dyplomie znajdują się miejsca na odznaki, które dzieci dostają po każdych warsztatach przeprowadzonych w przedszkolu. 

Co jeszcze możemy zaproponować?

Poznaj naszych trenerów

Amanda Kuźnicka

trener

Nazywam się Amanda jestem osobą kreatywną, ambitną i pełną pozytywnej energii. W pracy z dziećmi najbardziej lubię to że czasem sama się od nich uczę! Dzielę się z dziećmi swoją kreatywnością, pobudzając przy tym ich wyobraźnię oraz wyciągąm z ich pasje, talenty oraz najlepsze cechy.
 

Maja Majewska

trener

Część, witajcie! Nazywam się Majka i jestem osobą pełna pasji, energii i uśmiechu. Praca z dziećmi w wieku przedszkolnym daje mi wiele satysfakcji i przyjemności. Spędzając czas z najmłodszymi uczę się dziwić światem na nowo. Dając swoją wiedzę i doświadczenie, pokazuję dzieciom piękno otaczającej nas świata i zdradzam tajemnicę potęgi ich umysłów.

Zainteresowany?

Napisz do nas!

+48 533 572 925

biuro@silesia3d.pl

Silesia 3D

ul. Kossutha 9,

40-844 Katowice

2024 © EDU3DKACJA SILESIA 2022r.